Делегирање Прва МФЛ 28 коло, сезона 2018/19

Објавено на 11 Април, 2019 во Прва МФЛ


Во продолжение делегирањето за Прва МФЛ 28 коло, сезона 2018/19 година

28 kolo Prva MFL.pdf    
   
Актуелности

15.04.2019    Вести

Муамед Сејдини на официјален состанок со претседателот на УЕФА, Александар Чеферин

Александар Чеферин: УЕФА со сигурност ќе остане цврст партнер на Фудбалската федерација на Македонија....

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација