Делегирање 15 коло Трета МФЛ Исток, 2018/19

Објавено на 29 Март, 2019 во Втора МФЛ


Во прилог делегирањето на судии и службени лица за 15 коло од Трета МФЛ - Исток, за натпреварувачка 2018/19 сезона:

15 kolo Treta MFL Istok.pdf 



   
   
Актуелности

15.04.2019    Вести

Муамед Сејдини на официјален состанок со претседателот на УЕФА, Александар Чеферин

Александар Чеферин: УЕФА со сигурност ќе остане цврст партнер на Фудбалската федерација на Македонија....

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација