Дарко Чурлинов: Атмосферата во репрезентацијата е одлична, ќе дадеме се од себе на првиот натпревар

Објавено на 07 Септември, 2019 во До 21 год


Собирот и подготовките на репрезентацијата до 21 година за првиот напревар од новиот квалификациски циклус против Фарски Острови се во полн ек.

Ние работиме напорно за следните натпревари. Моментално се концентрираме на натпреварот со Фарски Острови. Би кажал дека ниту една репрезентација не е за потценување, па ни нашот прв противник. Би требале да дадеме се од себе за да победиме на натпреварот и се надевам на добри резултати и на овој и на следните натпревари во овој циклус. Атмосферата во нашата репрезентација е одлична, и искрено се надевам дека така и ќе остане. - изјави талентираниот играч на бундеслигашот Келн, Дарко Чурлинов.

Македонската репрезентација до 21 година ќе биде домаќин на Фарски Острови на 10. септември на главниот терен на ФФМ тренинг центарот. Натпреварот започнува во 16.00 часот, а билетите по цена од 50 денари ќе можат да се набават на денот на натпреварот пред влезот на стадионот.   
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација