Да ги поддржиме македонските клубови во Европските купови на УЕФА и да бидеме #КакоЕдно!

Објавено на 09 Јули, 2019 во Вести


Во пресрет на натпреварите на македонските претставници во Европските купови на УЕФА, Фудбалската федерација на Македонија им посакува многу среќа и успех на нашите клубови, Шкендија во квалификациите од Лигата на Шампионите, Академија Пандев, Шкупи и Македонија Ѓ.П. во квалификациите од Лига на Европа.

Клубовите кои оваа натпреварувачка сезона го претставуваат македонскиот фудбал во Лигата на Шампионите и Лига на Европа имаат исклучително квалитетен кадар, амбициозни и луѓе посветени на фудбалот кои можат да ги исполнат стандардите на УЕФА. Сигурни сме дека сите наши претставници во УЕФА Европските купови одлично ќе ги организираат своите натпревари и ќе придонесат за позитивна атмосфера на стадионите. Веруваме дека навивачите и љубителите на фудбалот ќе бидат поддршка за своите клубови во остварување на позитивни резултати.

Поддржете ги македонските клубови и да бидеме #КакоЕдно!
   
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација