А репрезентација: 18 фудбалери на списокот на Ангеловски за отворањето на Лига на Нации

Објавено на 29 Август, 2018 во Вести, Вести, УЕФА Лига на Нации


Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски ги соопшти имињата на фудбалерите на кои ќе смета на првите два натпревари од Лига на Нации против Гибралтар (06. септември) и Ерменија (09. септември). На списокот на селекторот Ангеловски се наоѓаат 18. фудбалери, но поради повреда неизвесен е настапот на двајцата фудбалери кои настапуваат во Хрватска, Аријан Адеми (Динамо Загреб) и Дарко Велковски (Ријека).

Нашата најдобра репрезентација новото натпреварување на УЕФА, Лига на Нации го отвора со гостување во Гибралтар на 6. септември, а три дена подоцна на Националната арена ја пречекуваме селекцијата на Ерменија.    
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација