Zhvillohen katër ndeshje finale të Kupës së Maqedonisë në ligat e të rinjëve

Publikuar më 02 Јуни, 2022 Lajme


Më 31 maj dhe 1 qershor janë luajtur ndeshjet finale të Kupës së Maqedonisë në ligat e të rinjve në Strugë dhe Ohër.

Janë luajtur gjithsej 4 ndeshje, janë shënuar 11 gola. Të gjitha ndeshjet përfunduan në sezonin e rregullt, përveç njërës në të cilën fituesi u vendos pas një gjuajtjeve të penalltive. Në Strugë u luajtën ndeshjet Vardar - Pobeda (pionierë të vegjël) dhe Akademia Pandev - Rabotniçki (pionierë). Në Ohër janë luajtur ndeshjet finale ndërmjet Shkëndijës dhe Shkupit (kadetë) dhe Vardarit dhe Shkëndijës (të rinj).

Në kategorinë e pionierëve të vegjël, skuadra e Vardarit në një ndeshje interesante me lojë të hapur dhe 5 gola të shënuar festoi triumfin ndaj skuadrës së Pobedës me 3:2.

Në kategorinë e pionierëve, Rabotniçki mezi e priste trofeun pas fitores 2:1 ndaj ekipit të Akademia Pandev.

Në kategorinë e kadetëve, Shkendija dhe Shkupi zhvilluan një ndeshje të ashpër dhe të barabartë. Në pjesën e rregullt të ndeshjes rezultati ishte 1:1. Skuadra e Shkupit pas ekzekutimit më të mirë të penalltive triumfoi me shifra 5:3.

Në kategorinë e të rinjve, Vardari ishte më i mirë se Shkendija me rezultat minimal 1:0.
   
   
Aktuale
Kalendar
Reprezentacioni A