Liga e Parë e Maqedonisë

Резултати од минатото коло

13:00 11.12.2022
ФК СКОПЈЕ
1 - 1
ФК СТРУГА-ТРИМ-ЛУМ
13:00 11.12.2022
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
0 - 2
ГФК Тиквеш 1930 АД Кавадарци
13:00 11.12.2022
ФК СИЛЕКС
1 - 3
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
01.01.1970
ФК ШКЕНДИЈА
-
ФК РЕНОВА
13:00 11.12.2022
ФК РАБОТНИЧКИ
2 - 4
ФК ШКУПИ- 1927
13:00 11.12.2022
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
2 - 2
ФК ПОБЕДА

Следно коло

14:00 19.02.2023
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
-
ФК СКОПЈЕ
14:00 19.02.2023
ФК ПОБЕДА
-
ФК РАБОТНИЧКИ
14:00 19.02.2023
ФК ШКУПИ- 1927
-
ФК ШКЕНДИЈА
14:00 19.02.2023
ФК РЕНОВА
-
ФК СИЛЕКС
14:00 19.02.2023
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
-
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
14:00 19.02.2023
ГФК Тиквеш 1930 АД Кавадарци
-
ФК СТРУГА-ТРИМ-ЛУМ

Табела - Liga e Parë e Maqedonisë - Коло 18

Тим Поз Коло Поб Нер Пор Г.Р. Поени
ФК ШКЕНДИЈА 3 16 7 7 2 9 28
ФК СИЛЕКС 5 17 7 5 5 0 26
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 10 17 3 3 11 -4 12
ФК СТРУГА-ТРИМ-ЛУМ 1 17 11 4 2 16 37
ГФК Тиквеш 1930 АД Кавадарци 4 17 8 2 7 4 26
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932 7 16 5 5 6 -1 20
ФК РЕНОВА 12 0 0 0 0 0 0
ФК ШКУПИ- 1927 2 16 10 4 2 20 34
ФК ПОБЕДА 9 16 3 4 9 -14 13
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008 6 16 5 6 5 -1 21
ФК РАБОТНИЧКИ 8 16 5 3 8 -12 18
ФК СКОПЈЕ 11 16 2 5 9 -17 11
Reprezentacioni A