U 19 (F): Maqedonia mbylli turneun kualifikues për KE

Publikuar më 19 Септември, 2014 Deri më 19 vjet Femra

Përfaqësuesja U 19 e femrave të Maqedonisë është pozicionuar në vendin e tretë në turneun kualifikues për Kampionatin Evropian.

Në ndeshjet të cilat përfaqësuesja jonë i zhvilloi në Portugali, kemi humbur në duelet me Portugalinë dhe Rusinë, ndërsa barazuam 2:2 me Bjellorusinë. Autore të golave kundër Bjellorusisë ishin Simona Krstanovska dhe Natasha Levkova. Rusia zuri vendin e parë me tre fitore, para Portugalisë, Maqedonisë dhe Bjellorusisë.   
   
Aktuale

22.10.2021    Lajme

FUTBOLL PA KUFIJ

...

21.10.2021    Lajme

FFM organizoi kamp stërvitor për arbitrat sipas kriteriumeve më të larta të UEFA-së

Arbitrat nga vendi punuan sipas programës së trajnerit kryesor kondicional dhe ekspertit stërvitor për arbitra elitar të...

Kalendar
Reprezentacioni A