Triçkovski dhe Ristevski shkaku i dëmtimeve nuk do të udhëtojnë për në Gjeorgji

Publikuar më 06 Септември, 2020 Lajme, Lajme


Reprezentuesit Ivan Troçkovski dhe Kire Ristevski për shkak të lëndimeve nuk do të jenë në kombinim për ndeshjen në Tbilisi kundër Gjeorgjisë. 
Sulmuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Ivan Triçkovski ka hematom të madh në pjesën e gjurit të majtë (m. Vastus lateralis), ndërsa mbrojtësi Kire Ristevski ka pësuar zgjatje të muskulit të pasën të këmbës së djathtë dhe si pasojë nuk do të jetë i gatshëm të luajë në këtë ndeshje, prandaj edhe fare nuk do të udhëtojë drejt Gjeorgjisë.

Ndeshja ndërmjet Gjeorgjisë dhe Maqedonisë e vlefshme për raundin e dytë të grupit C të Ligës së Kombeve do të luhet më 8 shtator në Tbilisi.

   
   
Reprezentacioni A