Stefan Ashkovski: Luftë të madhe për rezultat pozitiv në Pragë

Publikuar më 10 Октомври, 2023 Lajme, Lajme


Ukrainë - Maqedoni

Eliminatore për Euro 2024

14 tetor, ora 15:00, Stadiumi Sparta Prague, Çeki

Përfaqësuesja A e Maqedonisë vazhdon përgatitjet për ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Europian 2024 kundër Ukrainës (14 tetor, ora 15:00) në Pragë.

Reprezentuesi, Stefan Ashkovski beson se me shpirt luftarak, përfaqësuesja jonë mund të shpresojë në një rezultat pozitiv në Pragë kundër Ukrainës.

“Pres një ndeshje të mirë kundër Ukrainës. Me mendime pozitive dhe motivim të fortë, le të përpiqemi të transferojmë energjinë nga dy ndeshjet e fundit. Frymë luftarake, mendim pozitiv dhe motivim i mirë. Kjo, për mendimin tim, është gjëja më e rëndësishme për ndeshjen në Pragë”.

   
   
Aktuale
Kalendar
Reprezentacioni A