Përfaqësuesja U21 fitoi 3:1 kundër përfaqësueses U19 në ndeshjen e parë të kampit stërvitor në Ohër

Publikuar më 21 Декември, 2020 Lajme, Deri më 21 vjet, Deri më 19 vjet


Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë ka triumfuar 3:1 ndaj përfaqësueses U19 në kampin e përbashkët stërvitor nga të dyja përfaqësueset në Ohër.

Qëllimi i organizimit të kampit stërvitor të seleleksionuesve të të dyja përfaqësueseve, Blagoja Milevski dhe Shkumbin Arsllani është që tu jepet rast futbollistëve të kampionatit vendor që ti tregojnë kualitetet e tyre dhe eventualisht të luftojnë për një vend në formacionet për ndeshjet eliminatore, që i presin të dyja përfaqësueset në vitin e ardhshëm.

Në ndeshjen e sotme, përfaqësuesja U21 siguroi epërsi 1:0 në minutën e 43-të me një autogol të Markoskit. Në minutën e 46-të, Ilievski realizoi nga penalltia për barazim 1:1. Rastin për të shënuar e shfrytëzoi Vosha për epërsi të re për Maqedoninë U21, ndërsa Nikolov dhe Maksimov kishin gjysmë raste në anën tjetër.

Skenderi në minutën e 82-të shënoi për 2:1 pas atij asisti që mori nga Ivanovski, ndërsa rezultatin përfundimtar e vulosi Ivanovski në minutën e fundit.

MAQEDONIA U19:

Ivan Nikoloski, Slave Markoski, Viktor Krstevski, Martin Veliçkoviq, Behar Feta, Hamza Rahmani, Metodi Maksimov, Dimitar Todorovski, Mario Ilievski, Ivan Nikolov, Berat Kalkan;

Stefan Tasev, Filip Kostovski, Konstantin Kocev, Fiton Ademi, Arda Okan Kurtulan, Oktaj Rakipi, Damjan Trajanoski, Zufer Shaini, Dario Markovski, Spase Terziev, Besart Xhemaili;

MAQEDONIA U21:

Metodija Velkovski, Ardit Iljazi, Aleksandar Gjurkovski, Kristijan Dodevski, George Jankullov, Bojan Dimovski, Ali Adem, Arbi Vosa, Marko Gjorgjievski, Suhejl Muharemi, Ensar Luma;

Aleksandar Angellovski, Marko Simunoviq, Matej Nikollov, Jovan Manev, Ramin Alii, Florent Ramadani, Besnik Ferati, Jakup Berisha, Emir Skenderi, Zoran Ivanovski, David Kalapaçki;
   
   
Reprezentacioni A