Përfaqësuesja U19 e femrave me fitore ndaj Lihtenshtajnit e hap turneu në Slloveni

Publikuar më 07 Април, 2022 Lajme, Deri më 19 vjet Femra


Përfaqësuesja U19 e femrave të Maqedonisë ka fituar Lihtenshtajnin me rezultat 2:0 në ndeshje e parë eliminatore të Ligës B të UEFA-së në kuadër të turneut që po zhvillohet në Slloveni.

Skuadra jonë është në grup me nikoqirin Slloveninë, Moldavinë dhe Lihtenshtajnin.

Përfaqësuesja e drejtuar nga Astrit Merko ka shënuar fitore të sigurt në turin e parë falë golave ​​të Bozhinoskës në minutën e 37-të dhe Milçevskës në minutën e 68-të. Kundërshtari nuk kishte forca për një surprizë të mundshme, pavarësisht se përfaqësuesja jonë pothuajse gjatë gjithë pjesës së dytë pas përjashtimit të Kuzmanovskit luajti me një futbolliste më pak.

Ndeshjen e dytë në këtë grup do ta luajmë kundër Moldavisë më 9 prill. Turneun e mbyllim më 12 prill me një duel kundër Sllovenisë.

Sllovenia mundi Moldavinë 3:1 në ndeshjen e raundit të parë mes dy skuadrave.

Maqedonia U19: Kobakçi, E. Sulejmani, Nedeva, Milçevska, Jovanovska, Mojsoska, Velkova, Bozhinovska, L. Sulejmani, Petkova, Çokleska;

Në pankinë: Zvrlevska, Evtindzioska, Kuzmanovski, Dalipi, Veliu, Golovska, Ristovska, Zafirovska, Cuneva;
   
   
Aktuale
Kalendar
Reprezentacioni A