Përfaqësuesja e femrave të Maqedonisë mundet nga Franca favorite

Publikuar më 22 Септември, 2020 Lajme, Reprezentacioni A I Femrave


Përfaqësuesja e femrave të Maqedonisë mundet 0:7 (0:3) nga Franca favorite në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret për Kampionatin Europian. Kjo ishte humbja e pestë për përfaqësuesen tonë në grup, ku kemi një fitore përballë Kazakistanit.  

Francezet dominuan gjatë gjithë 90-të minutave në terrenin e Arenës "Todor Proeski". Rezultatin e hapën në minutën e 15-të më golin e Le Somer që mposhti Pançurovën. Tre minuta më vonë Le Somer ishte e saktë nga penaltia për 2:0, ndërsa në minutën e 21 Katato realizoi për 3:0 që ishte rezultati i pjesës së parë.

Pas pesë minutave lojë në pjesën e dytë, De Almeida shtoi rezultatin në 4:0, ndërsa me gol nga distanca Torent shënoi golin e pestë për Francën. Aseji me gol nga pika e bardhë shënoi të gjashtin për mysafiret, ndërsa rezultatin final 7:0 e vulosi Se Almeida në kohën shtesë. 

Për Maqedoninë deri në fund të kualifikimeve mbetet edhe një ndeshje kundër Francës si mysafire dhe në nëntor përballë Kazakistanit.    
   
Aktuale

22.10.2021    Lajme

FUTBOLL PA KUFIJ

...

21.10.2021    Lajme

FFM organizoi kamp stërvitor për arbitrat sipas kriteriumeve më të larta të UEFA-së

Arbitrat nga vendi punuan sipas programës së trajnerit kryesor kondicional dhe ekspertit stërvitor për arbitra elitar të...

Kalendar
Reprezentacioni A