Përfaqësuesja e femrave deklason 4:1 Letoninë

Publikuar më 21 Октомври, 2021 Reprezentacioni A I Femrave


Përfaqësuesja A e Maqedonisë ka shënuar fitoren e parë në eliminatoret për kualfikim në Kampionatin Europian të vitit 2023.

Maqedonia fitoi 4:1 në transfertën kundër Letonisë në Riga.

Roçi herët që në minutën e 9-të hapi razultatin. Në 2:0 çoi rezultatin Andonova në minutën e 28-të. Vetëm dy minuta më vonë kundërshtari zbuti rezultatin me anë të Beliçevas dhe për një moment të kthejë paqartësinë e ndeshjes.

Në vazhdim të takimit, të përzgjedhurat e seleksionuesit Kiril Izov shënuan edhe dy gola. Maksuti në minutën e 51 shënoi për 3:1, ndërsa rezultatin final 4:1 e vulosi kapitenja, Natasha Andonova nga penaltia me golin e dytë personal në këtë ndeshje.

MAQEDONIA: Lekovska, Çubrina, Pollozhani, Mileska, Nikollovska, Shemsoviq, Mustafa, Salihi, Andonova, Maksuti, Roçi.   
   
Aktuale
Kalendar
Reprezentacioni A