Ndeshja Ishujt Faroe-Maqedoni shtyhet për në qershor 2020

Publikuar më 19 Ноември, 2019 Lajme


Ndeshja eliminatore ndërmjet Ishujve Faroe dhe Maqedonisë U21 është anuluar për shkak të fushës së ngrirë në stadiumin “Torsvulur” në Torshavn. Dueli për xhiron e 5-të të eliminatoreve për Kampionatin Europian 2021 duhej të zhvillohej sot nga ora 18:00, por kushtet e këqija në fushën e stadiumit nuk lejuan që të luhet takimi.

Pas mbledhjes së delegatit të sfidës me arbitrat dhe personat zyrtar nga të dyja federatat është konfirmuar se ndeshja shtyhet dhe e njejta është përcaktuar të luhet në muajin qershor të vitit 2020. 
   
   
Reprezentacioni A