Milevski dhe Arsllani caktuan futbollistët për kampin stërvitor në Ohër

Publikuar më 17 Декември, 2020 Lajme, Deri më 21 vjet, Deri më 19 vjet


Seleksionuesi i përfaqësueses U21 të Maqedonisë, Bllagoja Milevski dhe udhëheqësi i përfaqësueses U19, Shkumbin Arsllani kanë caktuar listat me futbollistët në të cilët do të llogarisin për kampin e përbashkët stërvitor në Ohër për futbollistë të dy gjeneratave në fhjalë. Përfaqësueses U19 dhe U21 ndërmjet veti do të luajnë dy ndeshje testuese. Takimi i parë është caktuar më 21 dhjetor në stadiumin ‘Burimet e Bilianës” në orën 11:00, ndërsa në të njejtën kohë dhe të njejtin vend dy ditë më vonë do të luhet edhe testi i dytë.

Shkumbin Arsllani për kampin pesëditor do të llogarisë në këto futbollistë:
MAQEDONIA U19:

PORTIERË: Kire Novakov (Triglav Kranj, Slloveni), Aleksandar Angelkoski (Renova), Ivan Nikolloski (Rabotniçki), Stefan Tasev (Makedonija Gj.P.);

MBROJTËS: Filip Kostovski (Sileks), Dario Markovski (Minister, Gjermani), Martin Radulloviq Veliçkoviq (Vardar), Imran Fetai (Apolonia, Shqipëri), Viktor Krstevski (Vardar), Sllave Markoski (Ohrid Lihnidos), Spase Terziev (Akademia Pandev);

MESFUSHORË: Dimitar Todorovski (Rabotniçki), Ivan Nikollov (Akademia Pandev), Hamya Ramani (Vëllazërimi), Behar Feta (Shkëndija), Arda Okan Kurtullan (Fenerbahçe, Turqi), Berat Kalkan (Kasimpasha, Turqi), Zufer Shaini (Brinje Groshuplje, Slloveni), Oktaj Rakipi (Shkëndija), Damjan Trajanovski (Vardar), Besar Xhemaili (Shkupi);

SULMUES: Fiton Ademi (Shkëndija), Mario Ilievski (Septemvri, Bullgari), Metodi Maksimov (Rabotniçki);

Bllagoja Milevski, seleksionuesi i përfaqësueses U21 të Maqedonisë ka thirur këta futbollistë:

MAQEDONIA U21:

PORTIERË: David Denkovski (Bregallnica), Stefan Jakimovski (Kadino), Metodija Vellkovski (Osogova);

MBROJTËS: Filip Aleksovski (Korabi), Aleksandar Gjurkovski (Vardar), Ardit Iljazi (Shkupi), Jovan Manev (Bregallnica), Kristijan Dodevski (Sileks), Matej Nikollov (Zllatibor, Serbi), Marko Simunoviq (Teleoptik, Serbi), Jankullov Georgije (Zhelezniçar, Serbi);

MESFUSHORË: Arbi Vosha (Makedonija Gj.P.), Bojan Dimoski (Akademia Pandev), David Kalpaçki (Bellasica), Ramin Alii (Shkupi), Besnik Ferati (Partizani, Shqipëri), Ali Adem (Aris, Greqi), Florent Ramadani (Shkëndija); 

SULMUES: Ensar Luma (Shkëndija), Suhejl Muharem (Renova, Marko Gjorgjievski (Radniçki Pirot), Jakup Berisha (Shkupi), Emir Skenderi (Struga Trim&Lum), Zoran Ivanovski (Bellasica).



   
   
Aktuale
Kalendar
Reprezentacioni A