Milan Ristovski: Besoj që uniteti dhe shpirti i ekipit do të na sjell sukses

Publikuar më 07 Јуни, 2022 Lajme, Lajme


Përfaqësuesja A e Maqedonisë vazhdon përgatitjet për vazhdimin e ndeshjeve të fazës së grupeve në Ligën e Kombeve. Skuadra jonë më 9 qershor luan kundër Gjeorgjisë në arenën “Todor Proeski” dhe tri ditë më vonë presim përfaqësuesen e Gjibraltarit.

Reprezentuesi ynë, Milan Ristovski thotë se uniteti dhe shpirti ekipor mund të na sjellin fitoren ndaj Gjeorgjisë.

“Ne mund të fitojmë kundër Gjeorgjisë nëse besojmë në veten tonë, në cilësinë tonë, nëse besojmë në idetë e trajnerit dhe natyrisht të tregojmë dëshirë dhe luftë në ndeshjen e së enjtes”.

“Ne e dimë se ku janë pikat e tyre të forta, por ne jemi të fokusuar në lojën tonë, është diçka për të cilën po punojmë në stërvitje. “Besoj se uniteti dhe shpirti i ekipit që kemi treguar deri më tani do të na sjellë sërish sukses”.
   
   
Aktuale
Kalendar
Reprezentacioni A