Mësohen çerekfinalistët në Kupën e Maqedonisë

Publikuar më 20 Октомври, 2021 Kupa e Maqedonisë, Lajme


Sot u zhvilluan ndeshjet e 1/8 së finales në Kupën e Maqedonisë. Vardari, Makedonija GJ.P., Pelisteri dhe Struga Trim Lum pas ekzekutimit të penalltive siguruan një vend në mesin e tetë ekipeve më të mirë në garën e Kupës. Skuadra e Shkëndijës ishte bindshëm më e mirë se Renova, ndërsa Sileski mundi Bellasicën në Strumicë.

KUPA e MAQEDONISË – 1/8 finale:

Akademia Pandev – Makedonija GJ.P. – 4:5 pas ekzekutimit të penalltive (1:1)

Bregallnica – Ohrid 4:0

Pelister – Rabotniçki 5:4 pas ekzekutimit të penalltive (0:0)

Shkëndija – Renova 5:0

Shkupi – Tikvesh 1:0

Struga Trim Lum – Boreci 5:4 pas ekzekutimit të penalltive (1:1)

Vardar – Skopje 4:2 pas ekzekutimit të penalltive (0:0)

Bellasica – Sileks 2:4 
   
   
Reprezentacioni A