Maqedonia U21 nis përgatitjet për Kupën e Antalisë 2023

Publikuar më 20 Март, 2023 Lajme, Deri më 21 vjet


Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë ka arritur në qytetin e Antalias së Turqisë dhe sot do të nisë përgatitjet për tri ndeshjet e ardhshme kontrolluese kundër Letonisë (23 mars), Finlandës (25 mars) dhe Sllovakisë (28 mars).

Përfaqësuesja jonë do ta shfrytëzojë në maksimum këtë periudhë përgatitore, për t'u përgatitur më mirë për fillimin e kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2025.

Një nga individët më të mirë të Bregallnicës nga Shtipi dhe anëtar standard i përfaqësueses së Maqedonisë, Ivan Nikollov dha mendimin e tij për ndeshjet e ardhshme që na presin dhe ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian 2025.

- Ndeshjet kontrolluese në Antalia janë një mundësi e shkëlqyer për t'u përgatitur më mirë për sfidat që na presin në eliminatoret për Kampionatin Evropian. Sa i përket vetë grupit kualifikues, është e qartë se në ditët e sotme nuk ka kundërshtarë të lehtë, por ky grup i futbollistëve tanë ka kualitet, kemi pritshmëri të mëdha,duam të arrijmë diçka të madhe dhe të fitojmë një vend në Kampionatin Evropian. Kemi një sërë rezultatesh pozitive në ndeshjet e fundit, gjë që na jep një motiv shtesë që të luajmë eliminatore të mira.

- Po ecim hap pas hapi, na presin edhe shumë punë deri në fillimin e eliminatoreve, por për momentin më e rëndësishmja është ta shfrytëzojmë këtë periudhë përgatitore në Antalia në mënyrën më të mirë të mundshme, për të përmirësuar lojën tonë.

- Ndeshjen e parë e luajmë në Antalia kundër Letonisë, një skuadër me futbollistë shtatlartë dhe të fortë që luajnë futboll mjaft të fortë. Ne jemi një ekip më i mirë se ata, por duhet ta tregojmë në fushë. Shpresoj që të vazhdojmë me lojën e shkëlqyer dhe serinë pozitive të rezultateve.

- Atmosfera në skuadër është e shkëlqyeshme, ne njihemi shumë mirë, duke pasur parasysh se shumica e lojtarëve ishin pjesë e përfaqësueses U19 të Maqedonisë.

- Jam i bindur se me shumë sakrifica, luftë dhe dëshirë për të luajtur mund të arrijmë rezultate të mira.
   
   
Reprezentacioni A