Maqedonia U21 në grup me Francën, Serbinë, Ukrainën, Ishujt Faroe dhe Armeninë për eliminatoret EURO 2023

Publikuar më 28 Јануари, 2021 Lajme, Deri më 21 vjet


Përfaqësuesja e Maqedonisë deri në 21 vjet ka mësuar kundërshtarët për kualifikime në Kampionation Europian 2023, i cili do të luhet në Rumani dhe Gjeorgji.


Të përzgjedhurit e seleksionuesit Bllagoja Milevski do të luajnë në grup me Francën, Sërbinë, Ukrainën, Ishujt Faroe dhe Armeninë.

KE KUALIFIKIME për KE 2023:


GRUPA A: Kroacia, Austria, Norvegjia, Finlanda, Azerbajxhani, Estonia


GRUPA B: Gjermania, Polonia, Izraeli, Hungaria, Letonia, San Marino


GRUPA C: Spanja, Rusia, Sllovakia, Irlanda Veriore, Lituania, Malta


GRUPA D: Portugalia, Greqia, Islanda, Bjellorusia, Qipro, Lihteshtajni


GRUPA E: Holanda, Zvicra, Bullgaria, Uellsi, Moldavia, Gjibraltari


GRUPA F: Italia, Suedi, Irlanda, Bosnja Hercegovima Mali i Zi, Luksemburgu


GRUPA G: Anglia, Çekia, Sllovenia, Shqipëria, Kosova, Andora


Grupa H: Franca, Sërbia, Ukraina, Maqedonia e Veriut, Ishujt Faroe, Armenia


GRUPA I: Danimarka, Belgjika, Turqia, Skocia, Kazakistani.


Në KE 2023 do të udhëtojnë 14 përfaqësueses, plus nikoqirët Gjeorgjia dhe Rumania.   
   
Reprezentacioni A