Maqedonia U21 mundet nga Ukraina në xhiron e fundit të eliminatoreve për Europianin 2023

Publikuar më 05 Јуни, 2022 Lajme, Deri më 21 vjet


Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë është mposhtur nga Ukraina me rezultat 4:0 në ndeshjen e fundit të këtij turi eliminator për Kampionatin Evropian 2023 që do të mbahet në Rumani dhe Gjeorgji.

Kundërshtari arriti të shënonte katër gola në pjesën e dytë. Me këtë fitore Ukraina konfirmoi vendin e dytë në grup.

Maqedonia luajti mirë në pjesën e parë, nuk e lejoi kundërshtarin të kërcënonte portën tonë. Në disa raste kemi arritur të kërcënojmë ne portën e kundërshtarit.

Pas një aksioni përfekt, Ukraina në minutën e 69-të më në fund arriti të hapë rezultatin me golin e V'Inik. Ne morëm një gol të dytë në sulmin e radhës. Sudakov arriti të përdorë një pakujdesi në mbrojtjen tonë dhe shënoi për 2:0.

Në fund të ndeshjes, Sudakov shënoi edhe dy gola për shifrat finale 4:0.

Raundi kualifikues për Kampionatin Evropian në Rumani dhe Gjeorgji 2023;

Përfaqësueset nën 21 vjeç;

Grupi X;

Maqedonia: David Denkovski, Adrian Hajdari, Mario Mlladenovski, Jovan Manev, Blerton Sheji, Alex Zlatkov, Dimitar Todorovski, Sefer Emini, Luka Stankovski, Kristijan Tasevski, Mario Ilievski;

Seleksionues: Dragi Kanatlarovski;


   
   
Aktuale
Kalendar
Reprezentacioni A