Maqedonia U21 barazon pa gola me Austrinë

Publikuar më 22 Ноември, 2023 Lajme, Deri më 21 vjet


Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë barazoi pa gola ndaj Austrisë në duelin kontrollues në tokën austriake. 

Ndeshja ishte luftuar nga të dyja palët, me disa raste të mira që u humbën nga të dyja anët dhe në fund u mbyll me rrjeta të paprekura.

Pesë ditë më parë, Maqedonia U21 nga Gjeorgjia në Shkup, në ndeshjen e eliminatoreve për Kampionatin Europian 2025.

Maqedonia: Abazi, Angelov, Despotovski, Fetai, Krstevski, Maksimov, Nikoloski, Nikolov, Stojçevski, Todorovski, Zllatkov;
   
   
Reprezentacioni A