Maqedonia U19 fiton ndaj Malit të Zi

Publikuar më 23 Мај, 2024 Lajme


Përfaqësuesja U19 e Maqedonisë në një ndeshje interesante dhe mjaft emocionuese arriti të arrijë një fitore minimale me shifra 2:1 ndaj Malit të Zi në kuadër të ndeshjes së dytë kontrolluese ndërmjet këtyre dy ekipeve përfaqësuese të zhvilluar në “Petar Milloshevski” në Shkup. 

Futbollistët tanë të rinj pas pjesës së parë kishin negativë prej një goli, ndërsa në të dytën shënuan dy gola dhe arritën të marrin një fitore ndaj një kundërshtari shumë të fortë.

Mali i Zi kaloi në epërsi me Zakoviç në minutën e 26-të. Gashtarov shënoi gol në minutën e 73-të për të barazuar. Në minutën e 86-të Maqedonia bëri përmbysjen me golin e Almir Podrgragjës duke marrë fitoren me rezutlat 2:1.
   
   
Reprezentacioni A