Maqedonia U19 e femrave do të merr pjesë në turneun eliminator në Bjellurusi

Publikuar më 18 Октомври, 2021 Lajme, Deri më 19 vjet Femra


Përfaqësuesja U19 e femrave të Maqedonisë në periudhën nga 20 deri më 26 tetor do të marrë pjesë në turneun eliminatorë në Bjellurusi për kualifikimin në fazën Elite.

Ekipi jonë përfaqësues është në grup me Ishujt Faroe, Bjellurusinë dhe Qipron.

Ndeshjen e parë e luajmë me 20 tetor kundër Ishujve Faroe, tre ditë më vonë përballemi me nikoqirin Bjellurusinë. Në xhiron e fundit i matim forcat me përfaqësuesen e Qipros.

Seleksionuesi Astrit Merko për këtë turne eliminator ka ftuar këto futbolliste:

Portiere: Berna Kabakçi, Jana Luba Zvërlevska (Skopje),

Mbrojtje: Aleksandra Jovanovska (Borec), Anida Idrizi (Luboten), Sanja Perçinovska (Borec), Ana Milçevska (Istatov), Viktorija Nedeva (Tiverija), Mia Golovska (Skopje), Dajana Ristovska (Mak. Sasa), Sara Eftinxhioska (Despina);

Mesfushë: Edina Sulejmani (As Junajted), Era Stebleva (As Junajted), Radica Vellkovska (Tiverija), Angella Zafirovska (Shkëndija), Kristina Mojsoska (As Junajted), Brikena Shaqiri (Shkëndija); 
   
   
Reprezentacioni A