Maqedonia U19 barazon kundër Bullgarisë në ndeshjen kontrolluese

Publikuar më 07 Јуни, 2021 Lajme

Përfaqësuesja U19 e Maqedonisë ka barazuar ndaj Bullgarisë në ndeshjen e dytë kontrolluese.

Në kompleksin sportiv Pravec, të përzgjedhurit e seleksionuesit Mario Vujoviq e mbyllën me barazim 1:1. Futbollistët e parë zhvilluan një pjesë të parë të shkëlqyeshme dhe arritën që të shënojnë gol dhe kishin edhe disa raste tjera. Behar Feta realizoi në minutën e 38-të për epërsi 1:0 të Maqedonisë. Në pjesën e dytë, nikoqërit arritën që të barazojnë rezultatin në minutën e 59-të.

MAQEDONIA: Goce Jovçev, Behar Feta, Dashmir Elezi, Lubçe Kudev, Petar Davidovski, David Boshevski, Gregori Davkov, Damjan Koshevski, Samet Rexhepi, Matej Angelov, Emir Saitoski;

Mitrev, Rakipi, Taseski, Kocev, Mirkov, Jahiji, Bogdanovski, Angelov, Gjorgjievski;