Maqedonia U18 humb bindshëm nga Sllovakia

Publikuar më 17 Ноември, 2022 Lajme

Përfaqësuesja U18 e Maqedonisë ka humbur nga Sllovakia në duelin e parë kontrollues të zhvilluar në stadiumin e qytetit në Shtip.

Të përzgjedhurit e seleksionuesit Toni Jakimovski u mposhtën bindshëm me rezultat 5:1. Përfaqësuesja e Sllovakisë zhvilloi një ndeshje të jashtëzakonshme, gjatë gjithë 90 minutave ishte kundërshtari më i mirë dhe me meritë iu gëzua fitores bindëse. Goli i vetëm për përfaqësuesen tonë ishte vepër e Dino Miholovit në minutën e 77-të të takimit.

Këto dy përfaqësuese do të luajnë ndeshjen e dytë të kontrolluese më 19 nëntor.

Maqedonia: Stojanovic, Arizankovski, Stojleski, Bamijoko, Nikolovski. Zendelovski, Jakupi, Livareka, Stojanov, Tsanoski, Markovski;

Në pankinë: Xhekov, Muktari, Nuredinovski, Sulejman, Adili, Porçu, Adili, Tairi, Bogdanovski, Miholov;