Maqedonia U18 do të merr pjesë në turneun e Portugalisë

Publikuar më 18 Март, 2022 Lajme, Deri më 19 vjet


Përfaqësuesja U18 e Maqedonisë në periudhën nga 23 deri 30 mars do të marrë pjesë në turneun ndërkombëtar në Portugali.

Përfaqësuesja e udhëhequr nga Nexhat Shabani do të luajë tri ndeshje kundër Sllovakisë, Portugalisë dhe Gjeorgjisë.

Ndeshjen e parë e luajmë kundër Sllovakisë me 25 mars me fillim në orën 14:00. Me 27 mars forcat do ti masim me nikoqirin, Portugalinë nga ora 17:00. Dy ditë më vonë do të luajmë me Gjeorgjinë nga ora 11:00.

Seleksionuesi Nexhat Shabani për këtë turne, ka ftuar këta futbollist:

PORTIERË: Vasko Vasilev, Naum Angellov, Stefan Tasev;

MBROJTJËS: Daniel Markovski, Borjan Poposki, Enis Buqi, Maksim Milloshevski, Nikolla Pavleski, Stefan Mlladenovski, Mario Riçkov, Sufijan Çajani;

MESFUSHORË: Martin Gjorgjievski, Matej Angellov, Arbnor Murati, Leonid Tasov, Mateo Sofijanovski, Xhezair Avduli, Igor Janevski;

SULMUES: Dashmir Elezi, Besart Guxhufi, Mihail Talevski, Erion Shuku, Dimitar Trajkov;

Grumbullimi i përfaqësueses së Maqedonisë U18 është përcaktuar për me 21 mars. 
   
   
Aktuale
Kalendar
Reprezentacioni A