Maqedonia U18 do të luajë dy ndeshje kontrolluese ndaj Azerbejxhanit

Publikuar më 23 Март, 2023 Lajme, Deri më 19 vjet


Përfaqësuesja U18 e Maqedonisë (gjenerata 2005) do të luajë dy ndeshje kontrolluese kundër Azerbajxhanit në Baku.

Ndeshjet e kontrolluese do të luhen në datat 24 dhe 27 mars me fillim nga ora 15:00.

Seleksionuesi i përfaqësueses U18 të Maqedonisë, Toni Jakimovski, ka vendosur që për duelet e ardhshme kontrolluese në Baku të Azerbajxhanit t'i thërrasë këta futbollistë:

Portierë: Petar Jakimov (Rabotniçki), Ljupçe Dzekov (Akademia Pandev);

Mbrojtës: Andrej Arizankoski (Pobeda), Davor Serafimov (Vardar), Marko Stojilevski (Vardar), Abiola Bamijoko (Helsinki, Finlandë), Xhorxhe Xhekov (Akademia Pandev), Hadis Tairi (Ohrid);

Mesfushorë: Adrian Zendelovski (Malmo, Suedi), Lorik Muhtari (Lübeck, Gjermani), Valon Aliji (Union Berlin, Gjermani), Teodor Nikollovski (Rabotnicki), Martin Gjorgievski (Akademia Pandev), Fikret Livareka (Konjare), Zani Nazifi ( Besa), Dino Miholov (Bregallnicë), Muhamed Elmas (Rabotnicki), Lorik Kaba Yakupi (Shkëndija);

Sulmues: Hakia Canoski (St. Gallen, Zvicër), Nikola Velickovski (Rabotniçki);
   
   
Reprezentacioni A