Maqedonia U17 fiton Rumaninë në ndeshjen e dytë kontrolluese në Shkup

Publikuar më 27 Март, 2023 Lajme, Deri më 17 vjet


Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë me meritë arriti një fitore minimale ndaj Rumanisë në takimin e dytë kontrollues të zhvilluar në Shkup.

Në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski”, skuadra e seleksionuesit Vujadin Stanojkovic arriti të shënojë fitore minimale 1:0 në një ndeshje të pasigurt, me shumë mund dhe lojë të sakrifikuar.

Golin e vetëm në takimin e sotëm e shënoi Nikolla Stojkovski në minutën e 65-të të pjesës së dytë. Futbollistët tanë të rinj ishin kundërshtari më i mirë gjatë gjithë minutës së 90-të. Ne patëm edhe disa raste tjera të mira me Manojlov, Aliji dhe Nezirin, por që nuk arritëm ti finalizojmë. 

Maqedonia: Amar Haxhibuliq, Anes Meliqi, Andrej Velkov, Andrej Lubevski, Martin Jovanoviq, Maksimilian Dimitrievski, Milot Sinani, Nikolla Manojlov, David Mateski, Altin Aliji;

Seleksionues: Vujadin Stanojkovic;
   
   
Reprezentacioni A