Maqedonia U16 humb nga Republika e Irlandës

Publikuar më 15 Април, 2022 Deri më 17 vjet


Përfaqësuesja U16 e Maqedonisë është mposhtur nga Republika e Irlandës me rezultatin 3:2 në një ndeshje shumë interesante me lojë të hapur dhe shumë kthesa në kuadër të turneut ndërkombëtar Miljan Miljanic në Stara Pazova të Serbisë.

Në pjesën e parë u shënua nga një gol në të dyja rrjetat. Kundërshtari hapi rezultatin në minutën e 23-të të takimit. Dimitrievski shënoi një gol për të barazuar rezultatin.

Në vazhdim të ndeshjes Maqedonia bëri një përmbysje dhe kaloi në epërsi me shifra 2:1. Aliji shënoi në minutën e 65-të. Në minutën e 80-të penallti u akordua për Republikën e Irlandës dhe u barazua rezultati. Në minutën e 89-të, Republika e Irlandës, shënoi një gol për një përmbysje të re dhe fitore me rezultat 3:2.

Maqedonia: Spasko Ahtarov, Andrej Velkov, Anes Meliqi, Daniel Kocev, Maksimilian Dimitrievski, Nikolla Manojlov, Flakron Memishi, Nikola Stojkovski, Martin Jovanoviq, Numan Ajetovic, Stefan Mlladenovski;
   
   
Aktuale
Kalendar
Reprezentacioni A