Maqedonia U16 barazoi ndaj Turqisë në ndeshjen e dytë kontrolluese

Publikuar më 01 Септември, 2023 Lajme, Deri më 17 vjet


Përfaqësuesja U16 e Maqedonisë ka luajtur ndeshjen e dytë kontrolluese Turqisë në Shkup.


Ndeshja kontrolluese përfundoi pa fitues 1:1. Të përzgjedhurit e seleksionuesit Rade Karanfiloski zhvilluan një tjetër ndeshje cilësore, deri në fund të takimit patën avantazh, por kundërshtari arriti të shpëtojë nga disfata dhe në minutat e fundit të ndeshjes siguroi një barazim.


Maqedonia kaloi në avantazh në minutën e 70-të të ndeshjes, Stefan Brankovski shënoi golin. Në minutën e 90-të, Nazli arriti të barazojë rezultatin dhe ti vulos shifrat përfundimtare 1:1.


Në ndeshjen e parë kontrolluese të zhvilluar mes këtyre dy ekipeve përfaqësuese, Turqia fitoi me rezultat 2:1.


Maqedonia: Enver Fejzulovski, Martin Dxhangarovski, Aleks Zaponcek, Mateo Kesic, David Angeleski, Stefan Brankovski, Aleksandar Grashevski, Florent Osmani, Aleksandar Trajkov, Andrej Petreski, Nenad Damjanoski;

Seleksionues: Rade Karanfiloski;   
   
Reprezentacioni A