Maqedonia U15 mundet bindshëm nga Sllovakia

Publikuar më 06 Април, 2022 Lajme, Deri më 17 vjet

Përfaqësuesja U15 e Maqedonisë është mposhtur bindshëm nga Sllovakia me rezultat 4:1 në ndeshjen kontrolluese të zhvilluar në Senec.

Sllovakia ishte një kundërshtar më i mirë gjatë gjithë 90 minutave, duke fituar bindshëm me meritë. Goli i parë u shënua nga nikoqirët në minutën e 16-të. Maqedonia arriti t'i përgjigjej shpejt epërsisë së Sllovakisë dhe me Andonovskin tre minuta më vonë barazoi rezultatin në 1:1.

Në periudhën 23 deri në minutën e 27-të, Sllovakia shënoi dy gola për epërsi bindëse 3:1.

Në minutën e 46-të, lojtarët tanë nuk e shfrytëzuan rastin më të mirë përmes Stefan Mlladenovskit. Futbollisti i Maqedonisë u gjend në një situatë të mirë, i vetëm përballë portierit kundërshtar, por nuk arriti të shënojë. Në minutën e 68-të Sllovakia shënoi gol të ri për epërsi 4:1.

Maqedonia: David Ilioski, Gorazd Ristovski, Luka Atanosovski, Millosh Spasovski, Hisar Ali, Marko Kish, Stefan Mladenovski, Aleksandar Grashevski, Berkaj Shaini, Zllatko Radevski, Kamenço Andonovski;