Maqedonia U15 më e mirë se Mali i Zi në ndeshjen e dytë kontrolluese

Publikuar më 16 Јуни, 2022 Lajme, Deri më 17 vjet


Përfaqësuejsa U15 e Maqedonisë ka zhvilluar sot ndeshjen e dytë kontrolluese ndaj Malit të Zi.

Në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” të përzgjedhurit e seleksionuesit Dashmir Beari arritën të marrin fitore me rezultat 2:0.

Të rinjtë tanë luajnë mirë, ishin një kundërshtar më i mirë dhe me meritë festuan fitoren.

Golin e parë e shënuam në minutën e 40-të të ndeshjes. Kapiteni Luka Atanasovski shënoi për avantazhin e Maqedonisë për 1:0.

E konfirmuam fitoren në pjesën e dytë. Hisar Ali në minutën e 59-të fiksoi shifrat në 2:0.

Maqedonia: David Iloski, Igor Ristov, Gorazd Ristovski, Luka Atanasovski, Millosh Spasovski, Hisar Ali, Marko Kish, Stefan Mlladenovski, Kamenço Andonovski, Berkaj Shaini, Albion Musliu;

Seleksionues: Dashmir Beari; 
   
   
Aktuale
Kalendar
Reprezentacioni A