Maqedonia U15 fiton minimalisht ndaj Uesllit

Publikuar më 13 Мај, 2022 Lajme, Deri më 17 vjet


Përfaqësuesja U15 e Maqedonisë ka regjistruar fitore ndaj Uellsit në ndeshjen e Grupit B në kuadër të turneut ndërkombëtar “Vllatko Markoviq” që po mbahet në Kroaci.

Skuadra e seleksionuesit Dashmir Beari arriti të merr një fitore minimale me rezultat 1:0. Golashënuesi i vetëm i ndeshjes në minutën e 20-të ishte Luka Makalovski.

Maqedonia luajti një ndeshje të mire dhe me plot meritë arriti të festojë në fund.

MAQEDONIA: Onur Beshir, Gorazd Ristovski, Luka Atanasovski, Millosh Spasovski, Daim Kadriovski, Hisar Ali, Luka Makaloski, Berkaj Shaini, Albion Musliji, Boban Kuzmanovski, Kamençno Andonovski;

Seleksionues: Dashmir Beari;
   
   
Reprezentacioni A