Maqedonia U15 barazon me Qipron

Publikuar më 03 Декември, 2019 Lajme

Përfaqësuesja U15 e Maqedonisë ka barazuar 1:1 me Qipron në ndeshjen kontrolluese nga dy të parapara në fushë të mysafire.

Ekipi i shpresave të vendit e drejtuar nga Toni Jakimovski avansoi 1:0 në minutën e 64 me golin e Arbin Kurtit, ndërsa vendasit barazuan 10-të minuta më vonë. Dy minuta para fundit Qipro kishte penalti, por goditja nga 11-të metra u ndal në shtyllë.

MAQEDONIA U151. David Stojanoviq, 3. Zoran Fidanoski, 5. Marko Stojilevski, 4. Simeon Zdravkovski, 2. Matej Janevski, 19. Gorjan Cvetkov, 8. Martin Gjorgjievski, 10. Aziz Jamini, 11. Muhamed Elmas, 14. Kire Stojanov, 17. Zani Nazifovski;

12. Ilija Apostolovski, 13. Besnik Nebiu, 18. Amdrej Arizankovski, 6. Stefan Todorovski, 20. Aleksandar Trajçevski, 16. Amir Nuhija, 15. Nikolla Veliçkovski, 7. Arbin Kurti, 9. Nikolla Tallevski;

Të mërkurën në orën 14:30, dy përfaqësueset do të zhvillojnë ndeshjen e dytë kontrolluese.