Maqedonia femrat U 19 do luajnë me Italinë në duelin e turneut kualifikues

Publikuar më 18 Октомври, 2016 Lajme, Deri më 17 vjet Femra


Përfaqësuesja U 19 e femrave të Maqedonisë do të luajë tre ndeshje kundër moshatareve të Italisë, Uellsit dhe Republikës së Iralndës së Veriut në turneun për kualifikim në fazën elite për kualifikimet e Kampionatit Europian për vajza të moshës deri 19-të vjeç. Ndeshjet luhet në qendrën stërvitore ‘Petar Milloshevski’ dhe në stadiumin ‘Boris Trajkovski’ në lagjen Maxhari të Shkupit.

Seleksionuesi i përfaqësueses U 19 të Maqedonisë, Astrit Merko për ndeshjet e këtij turneu kualifikukes do të llogarisë në këto futbolliste:

Portiere: Viktoria Pançurova (Tiveria), Magdalena Lekoska (Top Gol);

Mbrojtëse: Pavlinka Nikollovska (Tiveria), Tamara Jankoska (Top Gol), Anita Gocevska (Tiveria), Biljana Kitanova (Top Gol), Vesna Tanevska (AS Junajted);

Mesfushore: Hirstina Kirova (Tiveria), Viktoria Ignjatovska (Istatov), Jana Çubrinoska (Istatov), Aleksandra Milanovska (Reçica), Aleksandra Simonoska (AS Junajted), Natalija Stojçevska (Top Gol), Rosana Dineva (Tiveria), Elma Shemsoviç (AS Junajted);

Sulmuese: Mila Talevska (Atletiko), Anastasija Mitrevska (Reçica), Yllza Maksuti (AS Junajted).

Përfaqësuesaj U 19 e femrave të Maqedonisë ndeshjen e parë e luan sot në orën 14:30 në qendrën stërvitore ‘Petar Milloshevski’ kundër R. se Irlandës, ndërsa në termin të njëjtë në stadiumin ‘Boris Trajkovski’ luajnë Italia dhe Uellsi.    
   
Aktuale

22.10.2021    Lajme

FUTBOLL PA KUFIJ

...

21.10.2021    Lajme

FFM organizoi kamp stërvitor për arbitrat sipas kriteriumeve më të larta të UEFA-së

Arbitrat nga vendi punuan sipas programës së trajnerit kryesor kondicional dhe ekspertit stërvitor për arbitra elitar të...

Kalendar
Reprezentacioni A