Maqedonia barazon me Bullgarinë në Ligën e Kombeve

Publikuar më 06 Декември, 2023 Lajme, Reprezentacioni A I Femrave


Përfaqësuesja A e Maqedonisë për femra në Sofje ka luajtur ndeshjen e fundit të Ligës së Kombeve kundër Bullgarisë.

Ndonëse përfaqësuesja e seleksionuesit Kiril Izov kishte dy gola epërsi, por në fund nuk arriti të triumfojë ndaj Bullgarisë, duke e mbyllur pa fitore këtë cikël të Ligës së Kombeve.

Maqedonia kaloi në epërsi në minutën e 11-të me golin e Roçit. Maksuti e rriti epërsinë tonë në minutën e 62-të. Momenti kyç ndodhi në minutën e 71-të, kur Maqedonia mbeti me një lojtar më pak, pas përjashtimit të Kolarvoskës.

Në minutën e 85-të, nikoqiri u rikthye në lojë dhe zvogëloi avantazhin me Zhelevan. Në kohën shtesë Rasina shënon gol duke barazuar rezultatin final në 2:2.

Maqedonia: Lekovska, Petrovska, Petkova, Kolarovska, Meijer, Markovska, Semsovic, Velkova, Andonova, Maksuti, Roçi;

Seleksionuesi: Kiril Izov;
   
   
Reprezentacioni A