Liga e Kombeve: Nisim me Gjibraltarin në transfertë, pastaj presim Armeninë

Publikuar më 24 Јануари, 2018 Lajme, UEFA Liga e Kombeve


Përfaqësuesja e Maqedonisë ndeshjen e parë në Ligën e Kombeve të UEFA-së do ta zhvillojë më 6 shtator kundër Gjibraltarit në terren mysafir.
Më 9 shtator ndeshjen e parë si vendas e luajmë kundër Armenisë. Më 13 tetor presim Lihtenshtejnin, ndërsa tre ditë më vonë si mysafirë në Erevan luajmë me Armeninë.
Ndeshjet e nëntorit i luajmë në datat 16 dhe 19. Fillimisht si mysafirë përballemi me Lihtenshtejnin, ndërsa garat i mbyllim në shtëpi me Gjibraltarin.   
   
Reprezentacioni A