Kiril Izov shpall listën për ndeshjen me Bullgarinë

Publikuar më 28 Ноември, 2023 Lajme, Reprezentacioni A I Femrave


Përfaqësuesja A e Maqedonisë për femra do të luajë më 5 dhjetor në Sofje kundër Bullgarisë në ndeshjen e xhiros së katërt në Ligën e Kombeve. Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë për femra, Kiril Izov, ka thirrur këto futbolliste:

Portiere: Magdalena Lekoska (Luboten), Vedrana Komnenova (Skopje);

Mbrojtja: Ana Milçevska (Samgrelo, Gjeorgji), Sara Kolarovska (Skopje), Dragana Kostova (Kamenica Sasa), Kristina Mojsoska (AS United), Katerina Petkova (Istatov), ​​Bojana Petkova (Luboten), Katerina Mileska (Cevitana), Sara Eftindxhioska (Cevitana);

Mesfusha: Simona Mejer (Maccabi Hadera, Izrael), Radica Velkova (Tiverija), Aleksandra Markovska (Luboten), Elma Semsovic (Skopje), Elena Petrovska (Luboten), Natasha Andonova (Levante, Spanjë), Olivera Tsokleska (AC United) ;

Sulmi: Gentiana Roçi (Kups, Finlandë), Afrodita Salihi (Skopje), Rabia Dervishi (Skopje), Kristina Petrushevska (Istatov), ​​Radica Çoneva (Istatov), ​​Yllza Maksuti (AS United);

Ndeshja ndërmjet Bullgarisë dhe Maqedonisë do të luhet në stadiumin Levski të Sofjes.

Grumbullimi i përfaqësueses tonë për femrave është caktuar për më 3 dhjetor në Shkup.
   
   
Reprezentacioni A