Kiril Izov: Përfaqësuesja e femrave e motivuar për fitore ndaj Kazakistanit

Publikuar më 01 Октомври, 2019 Lajme, Reprezentacioni A I Femrave


Përfaqësuesja A e Maqedonisë nesër kundër Kazakistanit kërkon fitoren e parë në eliminatoret për Kampionatin Europian të vititi 2021. Përfaqësuesja e femrave të vendit të mërkurën në qendrën stërvitore "Petar Milloshevski" nga ora 15:00 përballet me Kazakistanin. 

Seleksionuesi Kiril Izov shpreson në lojë të mirë dhe rezultat pozitiv nga dueli i nesërm.

"Kjo është mundësia jonë për fitore të parë në grupin kualifikues. Kemi kaluar përgatitje të mira, ekipi është i kompletuar dhe besojmë fuqishëm në sukses për ndeshjen e nesërme. Luajtëm mirë në takimin e parë me Austrinë në Vienë dhe kjo na jep të drejtë të besojmë në rezultat të mirë. Jemi komplet dhe të motivuar për fitore", tha seleksionuesi Izov. 

Më 5 tetor femrat e Maqedonisë do të përballet me Serbinë, sërish në qendrën stërvitore "Petar Milloshevski".
Në grupin tonë për KE që në vitin 2021 do të zhvillohet në Angli, favorit kryesor mbetet Franca.   
   
Reprezentacioni A