Katerina Mileska publikon listën për turneun kualifikues në Shqipëri

Publikuar më 17 Октомври, 2022 Lajme, Deri më 17 vjet Femra


Në fillim të kësaj jave përfaqësuesja e femrave U17 të Maqedonisë do ti fillon kualifikimet në kuadër të ligës B për Kampionatin Evropian 2023 që do të mbahet në Estoni.

Në periudhën 18 deri në 24 tetor në Durrës, Maqedonia do të jetë pjesëmarrëse në turneun kualifikues nga grupi 2, së bashku me përfaqësuesen e Moldavisë, Kosovës dhe Shqipërisë.

Turin e parë të eliminatoreve e hapim ndaj Shqipërisë më 18 tetor. Tri ditë më vonë luajmë me Kosovën. Ndeshja e fundit me Moldavinë është caktuar për 24 tetor.

Seleksionuesja e përfaqësueses së Maqedonisë për femra deri në 17 vjeç, Katerina Mileska, vendosi të thërrasë këto futbolliste:

Portierë: Meri Vaseva (Pllaçkovica), Mia Petrovska (GJ);

Mbrojtjëse: Rona Rustemi (Shkëndija), Slagjana Gjorgjieva (Tiveria), Katerina Petkova (Istatov), ​​Iva Jovanovska (Luboten), Evgenia Dameva (Trelleborgs, Suedi), Kristina Krsteva (Skopje), Elena Llondevska (Despina);

Mesfushore: Vaska Vasileva (Tiveria), Nikica Trendova (Tiveria), Emilia Petkovska (Atletico), Mihaela Dodevska (Skopje), Mia Velinova (Borec), Dielza Ibraimi (Ac United);

Sulmuese: Melisa Dimitrioska (Atlético), Ana Borizoska (Despina), Anastasia Ilievska (Despina), Jovana Pavlovska (Despina), Emili Mitkovska (Reçica);
   
   
Reprezentacioni A