Gjoko Zajkov: Na duhet angazhim maksimal për fitore ndaj Maltës

Publikuar më 11 Септември, 2023 Lajme, Lajme


Përfaqësuesja A e Maqedonisë sot do të zhvillojë stërvitjen zyrtare në Maltë para ndeshjes së nesërme eliminatore për Kampionatin Evropian 2024 kundër vendasve të Maltës.

Reprezentuesi ynë, Gjoko Zajkov, beson se qasja duhet të jetë e përgjegjshme dhe e sinqertë në synimin për të fituar ndaj Maltës.

“Malta nuk është një kundërshtar naiv. Duhet të luajmë me përgjegjësi dhe të përqendruar. Nuk ka autsajder në futbollin e sotëm. Ne kemi nevojë për një qasje reale dhe angazhim maksimal nga të gjithë në ekip”.

   
   
Reprezentacioni A