Femrat U 19 të Maqedonisë për një pjesë mundin Shqipërinë

Publikuar më 04 Април, 2016 Deri më 19 vjet Femra


Përfaqësuesja U 19 e femrave të Maqedonisë ka shënuar fitore 3:1 përballë Shqipërisë në ndeshjen e parë, prej dy të tillave kontrolluese që do të zhvillohen.

Edhe pse mysafiret hapën rezultatin me anë të Ilarjas në minutën e 3-të, nuk arritën gjatë t’i gëzohen epërsisë. Në minutën e 6-të Teodora Dimoska shënon golin e barazimit, ndërsa dy minuta më vonë Monika Koteva realizoi për 2:1. Rezultatin përfundimtar 3:1 e vulosi Dimovska me golin e dytë personal në minutën e 14-të.

Në minutën e 37-të të ndeshes u referua penalti për mysafiret, pas startit ndaj Uendit, mirëpo Pançurova me pritje të shkëlqyeshme nuk lejoi zbutje të rezultatit. 

“Pjesë e parë e shkëlqyeshme. Golin e pranuam pas një gabimi në mbrojtje, mirëpo shumë shpejt u kthyem, madje edhe avansuam. Jam shumë i kënaqur nga paraqitja e futbollisteve tana dhe shpresoj që loja e këtillë e shkëlqyeshme të përsëritet edhe në ndeshjen e dytë kontrolluese pasnesër, kur mundësi për të luajtur do të kenë futbollistet që sot kishin më pak minuta”, deklaroi seleksionuesi i përfaqësueses U 19 të femrave të Maqedonisë, Astrit Merko.

Për përfaqësuesen U 19 të Maqedonisë luajtën këta futbolliste: Pançurova (Lekoska), Jankullovska (Stefanovska), Nikollovska, Husein, Goceva (Kitanova), Maksuti (Taneska), Koteva (Jankoska), Dimoska, Çubrinovksa (Ignatovska), Sheshmoviq, Stojçevska (Simonovska).   
   
Aktuale

22.10.2021    Lajme

FUTBOLL PA KUFIJ

...

21.10.2021    Lajme

FFM organizoi kamp stërvitor për arbitrat sipas kriteriumeve më të larta të UEFA-së

Arbitrat nga vendi punuan sipas programës së trajnerit kryesor kondicional dhe ekspertit stërvitor për arbitra elitar të...

Kalendar
Reprezentacioni A