Dragi Kanatllarovski publikon listën për duelet me Gjeorgjinë dhe Austrinë

Publikuar më 09 Ноември, 2023 Lajme, Deri më 21 vjet


Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë në muajin nëntor vazhdon eliminatoret për Kampionatin Europian 2025 në Sllovaki.


Seleksiobuesi i përfaqësueses së re të Maqedonisë, Dragi Kanatllarovski, ka shpallur listën e lojtarëve të thirrur për ndeshjen kundër Gjeorgjisë, në shtëpi në kuadër të xhiros së katërt kualifikues nga grupi C dhe për ndeshjen kontrolluese me Austrinë në transfertë.


Në listë janë futbollistët e mëposhtëm:


NË PORTË:


Marko Alçevski - Brera Strumicë


Stefan Mitrev - Kozhuf


Ivan Nikoloski - Pobeda


MBROJTJA:


Dimitrij Popovski - Sileks


Stefan Despotovski - Rabotniçki


Reshat Ramadani - Dinamo Kiev


Imran Fetai - Tikvesh


Andrej Stojçevski - Zhilina


Viktor Krstevski - Gostivar


MESFUSHA:


Ivan Nikolov - Sonderijske


Ardian Çilafi - Sampdoria


Hamza Ramani - Shkupi


Luka Stankovski - Gaziantep


Aleks Zlatkov - Shkupi


Dimitar Todorovski – Rabotniçki


Matej Angelov - Rabotniçki


Vane Krstevski - Brera Strumicë


Berat Kalkan - Karshijakë


Fisnik Isaka - B93


Metodi Maksimov - Shkëndija


Hristijan Georgievski - Struga Trim Lum


SULMI:


Mario Ilievski - Kishvarda


Luan Abazi - Shkupi


Dimitar Trajkov - Brera Strumicë


Dragi Kanatlarovski, seleksionues i përfaqësueses U21 të Maqedonisë: -Na pret një ndeshje jashtëzakonisht e vështirë kundër Gjeorgjisë dhe duhet të luajmë me cilësi dhe përqendrim gjatë gjithë 90 minutave.


- Bëhet fjalë për një përfaqësim cilësor dhe solid. Në ciklin e tetorit patëm një disfatë të papritur nga Moldavia, në këtë ndeshje shkojmë për fitore dhe për të qëndruar në lojë për vendin e dytë në grup.


- Po përballemi me probleme të caktuara në kuadrin e lojës, posaçërisht jemi dobësuar nga mungesa e Behar Fetës për shkak të lëndimit. Andrej Stojçevski do të mungojë për shkak të kartonave, ndërsa Mario Riçkov është një tjetër futbollist që nuk do të mund të vihet në dispozicion për shkak të lëndimit. Kemi tre lojtarë të rinj Dimitrij Popovski, Ardian Çilafi, Fisnik Isaki. Besoj se do të sjellin energji dhe cilësi të mirë në ekip.


- Kemi edhe një ndeshje të dytë me Austrinë ku do të garojmë dhe do t'u japim një shans atyre që kishin më pak minuta në eliminatore.   
   
Reprezentacioni A