Bllagoja Milevski publikon listën për ndeshjet me Ukrainën dhe Anglinë

Publikuar më 01 Јуни, 2023 Lajme, Lajme


Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë,Bllagoja Milevski, ka publikuar listën e lojtarëve të thirrur për dy ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian 2024 kundër Ukrainës (16 qershor, ora 20:45, Arena “Todor Proeski”) dhe Anglisë ( 19 qershor, ora 20:45 në Old Trafford, Manchester).

Në përbërjen më të mirë të përfaqësueses së Maqedonisë, debutues është futbollisti i Sonderjyskes daneze, Sefer Emini. Në listën e seleksionuesit Milevski janë 29 futbollistët e mëposhtëm:

PORTIERËT:

Stole DIMITRIEVSKI - Rayo Vallecano, Spanjë

Damjan SHISHKOVSKI - Doksa, Qipro

Deni ILIEV - HJK Helsinki, Finlandë

Igor ALEKSOVSKI - Rabotniçki

MBROJTJA:

Visar MUSLIU - Inglostadt, Gjermani

Gjoko ZAJKOV - Universiteti i Krajovës, Rumani

Darko VELLKOVSKI - Al Etifaq, Arabia Saudite

Stefan RISTOVSKI - Dinamo Zagreb, Kroaci

Ezgjan ALIOSKI - Fenerbahçe, Turqi

Egzon BEJTULLAI - Shkëndija

Nikolla SERAFIMOV - Fehervar, Hungari

Vlladica BRDAREVSKI - Shkupi

Bojan DIMOSKI - Akademia Pandev

Jovan MANEV - Adana Demirspor, Turqi

MESFUSHA:

Enis BARDHI - Trabzonspor, Turqi

Elif ELMAS - Napoli, Itali

Arian ADEMI - Pekin Guan, Kinë

Jani ATANASOV - Krakov, Poloni

Agon ELEZI - Varaždin, Kroaci

David BABUNSKI - Mezokoveszd, Hungari

Davor ZDRAVKOVSKI - AEL Limassol, Qipro

Sefer EMINI - Sonderjyske, Danimarkë

SULMI:

Aleksandar TRAJKOVSKI - Al-Fayha, Arabia Saudite

Milan RISTOVSKI - Spartak Trnava, Sllovaki

Dorian BABUNSKI - Debrecen, Hungari

Valon ETHEMI - Istanbulspor, Turqi

Ilija NESTOROVSKI - Udinese, Itali

Ljupçe DORIEV - Shkëndija

Stefan ASHKOVSKI- Lamia, Greqi

Grumbullimi zyrtar i reprezentuesve për ndeshjet ndaj Ukrainës dhe Anglisë është caktuar më 10 qershor në hotelin Hilton në Shkup.
   
   
Aktuale
Kalendar
Reprezentacioni A