Arsllani publikon listën e U18 për testet me Serbinë

Publikuar më 15 Ноември, 2019 Lajme, Deri më 19 vjet


Seleksionuesi i përfaqësueses U18 të Maqedonisë, Shkumbin Arsllani ka publikuar listën e futbollistëve në të cilët do të llogarisë për dy ndeshjet kontrolluese me Serbinë.

Portierë: Ivan Nikoloski (Rabotniçki), Kristijan Kitanoski (Vardar), Kire Novakov (Triglav);

Mbrojtës: Altrim Jakupi (Shkëndija), Imran Fetai (Shkëndija), Viktor Krstevski (Vardar), Aleksandar Gjurkovski (Vardar), Benjamin Dalipi (Hrvatski Dragovoljac-Kroaci), Spase Terziev (Akademia Pandev), Kristijan Tasevski (Augsuburg-Gjermani), Adas Ramadani (Rabotniçki);

Mesfushorë: Luka Stankovski (Rabotniçki), Ivan Nikollov (Akademia Pandev), Leonid Ignjatov (Vardar), Hamza Ramani (Shkupi), Damjan Trajanovski (Vardar), Behar Feta (Fortuna), Fiton Ademi (Shkëndija);

Sulmues: Mario Ilievski (Tikvesh), Metodi Maksimov (Rabotniçki), Azer Omeragiq (Vardar), Luan Abazi (St Galen-Zvicër).

Ndeshjet kontrolluese me Serbinë U18 do të luhen në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” në Shkup më 26 dhe 28 nëntorë.    
   
Reprezentacioni A