Arsllani publikoi listën e përfaqësueses U18 për testet me BeH

Publikuar më 12 Февруари, 2020 Lajme


Muaji shkurt sjell më shumë ndeshje kontrolluese për përfaqësueset e reja të vendit, ndërsa kjo vlen edhe për gjeneratën U18. Reprezentacioni i drejtuar nga Shkumbin Arsllani më 18 dhe 20 shkurt në Shkup do të përballet me Bosnjë e Hercegovinën.

Seleksionuesi Shkumbin Arsllani për dy ndeshjet me BeH ka thirur 23 futbollistë:

  PORTIERË

KLUBI

Data e lindjes

1.Stefan Mitrev

KF Arau

14.02.2003

2.Kristijan Kitanovski

KF Vardar

03.10.2002

3.Kire Novakov

KF Triglav

28.08.2003

  MBROJTËS

4.Alrtim Jakupi

KF Shkëndija

21.09.2002

5.Imran Fetai

KF Shkëndija

02.08.2002

6.Viktor Krstevski

KF Vardar

04.04.2002

7.Benjamin Dalipi

KF Hrvatski Dragovoljac

18.06.2002

8.Spase Terziev

KF Akademia Pandev

22.01.2002

9.Antonio Jankulovski

KF Vastra Vrolunda

16.03.2003

10. Ali Asani

KF Vardar

17.03.2003

11.Slave Markovski

KF Ohrid Lihnidos

21.04.2002

  MESFUSHORË

12. Luka Stankovski

KF Rabotniçki

02.09.2002

13.Ivan Nikollov

KF Akademia Pandev

17.02.2002

14.Leonid Ignjatov

KF Vardar

04.01.2002

15.Hamza Ramani

KF Shkupi

17.09.2002

16.Behar Feta

KF Fortuna

07.04.2002

17.Berat Kalkan

KF Kasimpasha

02.03.2003

18.Sava Avramovski

KF OFK Beograd

25.09.2002

19.Petar Gutuljanov

KF Vardar

23.02.2002

20.Simon Markoski

KF Ohrid Lihnidos

21.04.2002

  SULMUES

21. Mario Ilievski

KF Tikvesh 1930

24.04.2002

22.Metodi Maksimov

KF Rabotniçki

20.08.2002

23.Luan Abazi

KF St. Galen

19.01.2002

Shkumbin Arsllani

Seleksionues

“Në këto dy ndeshje pres lojë të mirë dhe fitore. Me këto dy ndeshje dhe tutje fillojmë ndërtimin e ekipit që do të bartë barën më të madhe në kualifikimet që do të luhen në Republikën Çeke në muajin Tetor. Secili prej reprezentuesve do të ketë shans për të luajtur dhe këtë mendoj se futbollistët e ftuar duhet ta shfrytëzojnë. Në këtë grumbullim nuk mund të llogarisim në më shumë lojtarë, disa të lënduar dhe disa me angazhime në klubet e tyre. Por shpresoj se nga ndeshjet e ardhshme do të jemi të kompletuar për të mundur më mirë të përgatitemi për sfidat që na presin gjatë këtij viti”, shprehet seleksionuesi i përfaqësueses U18, Shkumbin Arsllani.   
   
Reprezentacioni A