Женска репрезентација до 19 години: Два контролни дуела против Албанија

Објавено на 24 Јуни, 2016 во Вести, До 19 год жени


Младата женска селекција на Македонија до 19 години ќе одигра два контролни натпревари против репрезентацијата на Албанија. Првиот дуел ќе биде одигран на 28 јуни во Корча, додека втората контролна пресметка е закажана за 30 јуни во Подградец.

Предводникот на младата женска селекцијата, Астрит Мерко, наспроти двата натпревари со Албанија го објави списокот на фудбалерки кои ќе конкурираат за настап:

1.  Панчурова Викторрија (Тиверија)

2.  Лекоска Магдалена (Топ Гол)

3.  Николовска Павлинка (Тиверија)

4.  Котева Моника (Тиверија)

5.  Гоцевска Анита (Тиверија)

6.  Китанова Билјана (Топ Гол)

7.  Хусеин Сара (Топ Гол)

8.  Стојчевска Наталија (Топ Гол)

9.  Стефановска Милена (Истатов Дојран)

10. Максути Улза (АСС Јунајтед)

11. Таневска Весна (АСС Јунајтед)

12. Симоноска Александра (АСС Јунајтед)

13. Ќубриноска Јана (Кочани)

14. Јанкуловска Симона (Драгон)

15. Шемсовиќ Елма (Борец)

16. Талевска Мила (Конзули)

17. Митревска Анастасија (Речица)

18. Спасовска Јована (Речица)
   
   
Актуелности

23.11.2017    Вести

Македонија до 18 години славеше против Турција

Репрезентацијата до 18 години славеше со 1:0 над врсниците од Турција на пријателски меч во Скопје....

22.11.2017    Вести

Нашиот Јане: „Кога играм фудбал се чувствувам како сите други“

Тоа што е врзан за количка не го спречува 9 годишниот Јане да игра фудбал во секоја прилика....

Календар
А репрезентација