Завршена сезона 2016/2017 во Детски Лиги

Објавено на 26 Мај, 2017 во Вести, Детски лиги


Заврши уште една сезона на ФФМ детските лиги . На тренинг центарот на ФФМ, беа одиграни финалните натпревари од Детските лиги за сезона 2016/2017.  Ги добивме новите шампиони на Македонија во шест возрасни категории (2004-2009).

Во прекрасна атмосфера, новите шампиони ги примија пехарите и медалите од претседателот на ФФМ Илчо Ѓорѓиоски, од селекторот на А репрезентацијата Игор Ангеловски, од директорот на А репрезентацијата Саша Ќириќ и од генералниот секретар на ФФМ Филип Поповски. Поединечните награди за најдобри стрелци и најдобри голмани по генерации беа доделени од репрезентативците од А тимот Спировски Стефан и Филип Гачевски, како и од дел од момците од У 21 кои ја направија горда цела Македонија, Игор Алексовски, Бобан Николов, Дамјан Шишковски и Кире Маркоски.

Подолу можете да ги погледнете постигнатите резултати како и имињата на добитниците на индивидуалните награди.

Резултати 26.05.2017.pdf    
   
Актуелности
Календар

21 Сеп

16:00 Македонија - Кипар
    Жени У19 пријателска

23 Сеп

11:00 Франција - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Македонија
    Жени У17 квалификации за Европско

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

00:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации
14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација