Започнува зимскиот преоден рок за фудбалери

Објавено на 14 Јануари, 2019 во Вести


Фудбалската федерација на Македонија ги известува сите заинтересирани страни дека од утре, 15. јануари 2019. година започнува зимскиот преоден рок. Преодниот рок завршува на 11. февруари 2019. година. Во овој период клубовите можат да ги поднесат своите барања за сертификати за играчи кои доаѓаат од странство.
   
   
Актуелности

08.07.2019    Вести

Започна изградбата на новата трибина на стадионот во Чаир

Муамед Сејдини, претседател на ФФМ: Заеднички, спортски и братски да изградиме европски стадион...

Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација